Олег Курінний — частина друга

Олег Курінний

Настройка бандур

Етюди для бандури

До збірки увійшли етюди для бандури на різні види техніки. Це інструментальні мініатюри що можуть виконуватись як вправи для розвитку техніки гри і як окремі п’єси.

При розборі матеріалу особливу увагу слід звернути на підбір зручної аплікатури, яка була б прийнятною і при виконанні в реальному темпі, враховуючи також техніку демпферування струн. Далі — робота над штрихами, динамікою, фразуванням, агогікою. Якщо дозволяє діапазон, то деякі етюди бажано виконувати не тільки в даній тональності, а ще на інтервал вгору або вниз. Це корисно для практики транспонування та дозволить розкрити нові теситурні забарвлення звучання інструмента.

Камерні ансамблі для народних інструментів

Ця збірка є навчальним посібником для учнів музичних шкіл та студентів музичних училищ. Саме камерність складу, нескладні аранжування допоможуть учням зробити перші кроки та здобути необхідні навички ансамблевої гри. Народні мелодії аранжовані у формі, дуже близькій до народного традиційного музикування. Це допоможе засвоїти й розвинути саме манеру гри, відчуття стилю.

Тут подані зразки з різних етнічних регіонів, тому при виконанні треба враховувати особливості тої чи іншої традиції, а саме: інструментарій, лад, мелізматика, штрих, динамічні та темброві відтінки, особливості звуковидобування.

Зрозуміло, що допустимі й варіанти заміни того чи іншого інструмента. Наприклад в дуетах мелодію можливо виконувати на інших інструментах. Головне — вдало підібрати інструменти, які добре поєднуються тембрально, мають природу, яка доповнює ансамбль, а не заважає йому.

Збірка має й авторські композиції, аранжовані або перекладені для камерного складу.

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s